Alphason Sona AVCR50/3-BLK 3 AVCR50-3-BLK Shelf for LCD/LED/OLED/QLED Screens upto 50''.
Model No: AVCR50-3-BLK
In Stock for Immediate Dispatch
1 - 3 Working Days
Inc VAT
In Stock
1 Year Warranty
We Accept
Main Feature | Alphason Sona AVCR50/3 Glass Stand
  • 3 shelf support for LCD/LED/OLED/QLED screens up to 50” with associated AV equipment
  • Safety glass shelves toughened to highest standard BS6206A
  • Stunning high gloss piano black glass shelves complemented with satin black tubes
  • Rigid constructions with tension rod design
  • Cable tidy facility to completely conceal unsightly cables
Dimensions
  • Overall Depth: 460mm
  • Overall Width: 1150mm
  • Overall Height : 518mm
  • Internal Width: 1000mm
  • Top Load Weight: 70kg
  • Shelf Load Weight: 70kg
  • Shelf Heights: 145 / 270mm
  • Boxed Depth: 530mm ,Width: 1240mm, Height: 140mm