GENSACE Li-Po Car 3S 11.1V 200mAh 30C with JST O-GC3S0200-30JST
Model No: O-GC3S0200-30JST
Dispatched Within 3 Working Days
Inc VAT
In Stock With Supplier
1 Year Warranty
We Accept
Gens ace 200mAh 3s 11.1V 30C Lipo Battery Packs is equipped with UMX Pitts, industry-standard JST-XHR-4P plug, for helicopter and small airplane.
  • Weight: 20 g
  • Height: 18 mm
  • Length: 30 mm
  • Width: 18 mm