Traxxas Speed Bit, hex Driver, ball end, 2.5mm (110mm length) TRX8716-25
Model No: TRX8716-25
Dispatched Within 3 Working Days
Inc VAT
Supplier Stock
1 Year Warranty
We Accept
DETAILS
Traxxas precision-ground, hardened-steel ball-end hex bits fit just right, to prevent wear, rounding, and screw damage. Each bit features a laser-etched size marking for easy identification. Includes 2.0 mm and 2.5 mm ball-end bits with 1/4" drive shanks.