CASTLE MOTOR SENSOR WIRE, 250MM P-CC011-0150-00
Model No: P-CC011-0150-00
Inc VAT
Sorry, Out Of Stock
1 Year Warranty
We Accept
Our standard sensor wires work with any ROAR based ESC and motor. It requires the use of the Castle Sensor Harness when paired with waterproof, sensored-capable Castle ESCs. Available in 150mm, 200mm, and 250mm.
Compatible ESCs:
  • Mamba Micro X
  • Mamba X
  • Mamba Monster X
  • Mamba Monster X 8s
Available lengths:
    150mm (5.9")
  • 200mm (7.9")
  • 250mm (9.8")